FAPS repræsentantskab

Formand

Ann-Louise Reventlow-Mourier

Valggruppe 2 - ørelægehjælp

Praktiserende speciallæge

Næstformand

Martin Poulsen

Valggruppe 6 - kirurgi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Per Flesner

Valggruppe 1 - øjenlægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Kirsten Ilkjær

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Niels Henrik Nielsen

Valggruppe 3 - dermato-venerologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Ashir Ejaz

Region Nordjylland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Morten Ring

Region Nordjylland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Anna Lei Lamberg

Region Midtjylland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Jesper Grønning Mehlsen

Region Syddanmark - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Rasmus Pold

Region Hovedstaden - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Henrik Gutte Borgwardt

Valggruppe 11 - radiologi, neurologi og anæstesiologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Philipp Lange Thomsen

Region Hovedstaden - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Lars Frølund

Region Hovedstaden - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Lisbeth Bach Elving

Valggruppe 4 - gynækologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Kathrine Dahler-Eriksen

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Andreas Tomaas Ravn

Valggruppe 2 - ørelægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Karen Lisbeth Faarvang

Valggruppe 7 - reumatologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Lise Schleiss

Region Sjælland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Hanne Gjerløff Roed

Valggruppe 1 - øjenlægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Peter Jeppesen

Valggruppe 1 - øjenlægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Nathalie Zibrandtsen

Valggruppe 1 - øjenlægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Kristian Kofoed

Valggruppe 3 - dermato-venerologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Lyudmila Flarup Christensen

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Christian Otto Gottlieb

Valggruppe 10 - ortopædisk kirurgi/plastikkirurgi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Peter Andreas Siemssen

Valggruppe 10 - ortopædisk kirurgi/plastikkirurgi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Danny Svane

Valggruppe 4 - gynækologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Keyvan Maghsoudi

Region Hovedstaden - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Jesper Skov

Valggruppe 1 - øjenlægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Jens Aagaard

Valggruppe 1 - øjenlægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Frank Liviu-Adelin Guldfred

Region Sjælland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Peter Koefoed Tingsgaard

Valggruppe 2 - ørelægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Kim Werther

Valggruppe 2 - ørelægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Bjarne Lund Christensen

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Svend Erik Tind

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Stephen Wørlich Pedersen

Valggruppe 11 - radiologi, neurologi og anæstesiologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Henrik Vorum

Region Nordjylland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Pia Juul Skov

Region Syddanmark - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Thomas Lee Dahm

Valggruppe 9 - pædiatri/børne- og ungdomspsykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Stine Lasthein Andersen

Region Syddanmark - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Ejnar Bundgaard Larsen

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Tomas Norman Dam

Valggruppe 3 - dermato-venerologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Lene Ruge Møller

Valggruppe 9 - pædiatri/børne- og ungdomspsykiatri

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Helle Kirkeby

Valggruppe 4 - gynækologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Hans Christian Bak

Region Midtjylland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Kaare Schøtt Mai

Region Midtjylland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Thomas Qvist Barrett

Valggruppe 2 - ørelægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Steen Rugaard Christensen

Region Sjælland - regionsbestyrelse

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Rikke Haahr Zaccarin

Valggruppe 2 - ørelægehjælp

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Ane Marie Ahm Petersen

Valggruppe 3 - dermato-venerologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Søren Strange

Valggruppe 8 - intern medicin

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

Malene Schou Nielsson

Valggruppe 11 - radiologi, neurologi og anæstesiologi

Praktiserende speciallæge

Repræsentant

John Hagel Mikkelsen

Valggruppe 5 - psykiatri

Praktiserende speciallæge