Medlemmer af Yngre Lægers repræsentantskab

Her kan du se alle medlemmer af repræsentantskabet (valggruppe A og valggruppe B) i Yngre Læger.

Marnar Fríðheim Kristiansen

Reservelæge

Repræsentant

Færøerne - Valggruppe B

Send Mail

Jacobina Kristiansen

Reservelæge

Repræsentant suppleant

Færøerne - Valggruppe B

Send Mail

Andreas Brix Juel Pedersen

Reservelæge

Repræsentant

Grønland - Valggruppe B

Send Mail

Trine Abelsen

Reservelæge

Repræsentant suppleant

Grønland - Valggruppe B

Send Mail

Katrine Feldballe Bernholm

Klinisk assistent/Ph.d.

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Louise Bjørkholt Andersen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Christian Alexander Pihl

Læge (trin 2)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Jonas Siewers Olsen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Sandra Tonning

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Bo Westergaard

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Claas-Frederik Johannsen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Sarah Chehri

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Ossian Gundel

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Andrea Maier

Læge (trin 1) (KBU)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Zara Rebecca Stisen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Kristine Søgaard Dahl

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Ida Fanny Turtumøygard

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Johannes Grand

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Katrine Kjær Iversen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Freia Johanne Gaspar

Læge (trin1) (KBU - praksis)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Talie Khadem Mollerup

Læge (trin 2)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Emil Winther

Praksisamanuensis (Fase 1)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Siff Lydolph

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Henriette Holst Nerild

Klinisk assistent/Ph.d.

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Mia Pries-Heje

Klinisk assistent

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Helga Schultz

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Asbjørn Børch Hasselager

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Wendy Sophie da Cunha-Schou

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Mette Lolk

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Søren Thinus Just Christensen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Line Engelbrecht Jensen

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Mads Marstrand Helsted

Klinisk assistent

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Signe Kjeldgaard Jensen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Sanne Marie Thysen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Agnes Gullestrup

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Lasse Mosegaard Schmidt

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Jens Möhl Højberg

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Faiza Kausar Ahmad

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Kaya Baunkjær Elkington

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Jesper Foss

Praksisamanuensis (Fase 2)

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Mads Bo Frellsen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Karin Kæreby Pedersen

Afdelingslæge

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Mia Varming Rangholm

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Hovedstaden - Valggruppe B

Send Mail

Ebbe Meldgaard Uldbjerg

Læge (trin 1) (KBU)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Jannik Hougaard Wheler

Ph.d.

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Trine Louise Dahl

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Iben Risager Knudsen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Jennifer Bøgh Jørgensen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Søren Niemi Helsø

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Mia Biering Krogh

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Tue Kruse Rasmussen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Sara Mathilde Radl Hensel

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Anne Ramlov

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Andreas Brandt Gormsen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Ann Abkjær Kristensen

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Niwar Faisal Mohamad

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Christine Cramer

Ph.d.

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Morten Lanng Aaboe

Afdelingslæge

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Gitte Anna Madsen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Anne Mohr Drewes

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Kasper Pryds

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Alexander D'Amore

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Camilla Bang Hoeks

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Julie Linding Bøgh Kjerulff

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Christian Schmidt Mortensen

Læge (trin 1) (KBU)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Thorbjørn Hubeck-Graudal

Afdelingslæge

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Morten Krogh Christiansen

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Marie Bukholt Byskov

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Julie Bjerg Christensen

Læge (trin 2)

Repræsentant suppleant

Region Midtjylland - Valggruppe B

Send Mail

Jens Tilma

Praksisamanuensis (Fase 1)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Cecilie Amstrup

Praksisamanuensis (Fase 3)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Nina Marie Videbech

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Ole Møller Hansen

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Line Tegtmeier Frandsen

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Caroline Maigaard Christensen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Natasja Nygaard Uldall Nielsen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Sofie Staal Axelsen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Benjamin Emil Stubbe

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Kasper Staghøj Sinding

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Nordjylland - Valggruppe B

Send Mail

Cæcilie Trier Sønderskov

Cheflæge

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Simon Imer Jespersen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Lillian Wedel Svendsen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Nikolaj Bolsing Bak

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Nick Schou Nielsen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Noomi Vainer

Læge (trin 1) (KBU)

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Josefine Tangen Jensen

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Eirini Tsigka

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Hassan Babiker

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Anna Inger Roe Rasmussen

Klinisk assistent/Ph.d.

Repræsentant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Abd Al Bari Ahmed

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Rikke Ersgaard

Afdelingslæge

Repræsentant suppleant

Region Sjælland - Valggruppe B

Send Mail

Ida Erika Wieborg von Rosen

Afdelingslæge

Repræsentant suppleant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Johannes David Füchtbauer

Klinisk assistent/Ph.d.

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Louise Jürgensen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Alexander Chemnitz

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Frederik Drejer Thrane

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Chadi Nimeh Abdel-Halim

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Mette Venø Hastrup

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Spogmai Zadran

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Nirusiya Shanmuganathan

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Frederik Novak Stenstad

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Chili Marie Winther Kraglund

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Ellen Risom

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Josephine Duevang Rathenborg

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Terese Bräuner Skansing

Praksisamanuensis (Fase 2)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Claus Bo Svenningsen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Mohammad Nasiri

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Henrik Tarp Hansen

Læge (trin 2)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Marie Liva Kjærgaard Lange

Ansat speciallæge i alm. med. - § 24

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Marianne Fløjstrup

Klinisk assistent

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Christina Neergaard Pedersen

Afdelingslæge

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Mia Bengtsson-Skaarup

Læge (trin 1)

Repræsentant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Andreas Peter H. Andersen

Læge (trin 1)

Repræsentant suppleant

Region Syddanmark - Valggruppe B

Send Mail

Ole Boye Fjord Terkelsen

Afdelingslæge

Repræsentant

Yngre Læger i Staten mv. - Valggruppe B

Send Mail

Mikkel Jon Henningsen

Ph.d.

Repræsentant

Yngre Læger i Staten mv. - Valggruppe B

Send Mail

Bibi Fatima Syed Shah Scharff

Afdelingslæge

Repræsentant suppleant

Yngre Læger i Staten mv. - Valggruppe B

Send Mail